Strona główna -> Aktualności

W roku szkolnym 2017/2018 nasz roczny program pracy

będzie przebiegał pod hasłem:

„W świecie muzyki i tańca” – muzyczne eksperymenty"

„ ...Dziecko nosi w sobie muzykę, spontaniczną,

która chce się ujawnić. Jeżeli pomożemy dziecku rozwinąć muzykę,

która jest w nim uczynimy je istotą nie tylko lepszą i szlachetniejszą

lecz również bardziej szczęśliwą...”

(E. Souriau)

Muzyka jest ważnym czynnikiem wpływającym na rozwój dziecka. Przeżycia związane z odbiorem muzyki mają duży wpływ na rozwój emocjonalny i estetyczny. Słuchanie muzyki pobudza także rozwój analizatora słuchowego, koncentrację uwagi, pamięć muzyczną i pozamuzyczną.

Podstawowym zadaniem wychowania muzycznego dzieci w wieku przedszkolnym jest dostarczenie im radości płynącej z kontaktu z muzyką. Zgodnie z przyjętymi koncepcjami wychowanie muzyczne powinno opierać się na takich  formach aktywności dzieci jak: słuchanie, działanie, tworzenie. Jednym z głównych założeń rocznego planu pracy jest danie szansy właściwego rozwoju w sferze umuzykalnienia każdemu dziecku oraz możliwości aktywnych  i twórczych działań niezależnie od jego uzdolnień muzycznych.

Cele:

• rozwijanie aktywności muzycznej poprzez tworzenie, odtwarzanie i słuchanie muzyki;
  • wprowadzenie dzieci w świat wartości estetycznych;
  • swobodne wyrażanie siebie poprzez śpiew, taniec, grę na instrumentach;
  • wprowadzanie dziecka w świat wartości estetycznych poprzez muzykę;

13 Grudnia 2017
Lucja, Łucja, Otylia, Włodzisława