Przedszkole Miejskie nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi im. Smoka Felusia w Mielcu
Strona główna -> Aktualności

 

 


 

 

W roku szkolnym 2016/2017 hasłami przewodnimi

naszej pracy będą:

 


  1. I. „Książki bawią, uczą i wychowują”.

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,

jaką sobie ludzkość wymyśliła."

Wisława Szymborska

 

Dziecko w wieku przedszkolnym jest wrażliwe na wszelkie formy sztuki a w szczególności na jego psychikę oddziałuje literatura piękna. Książki są źródłem wiedzy o otaczającym świeci, dostarczają dziecku niewyczerpanych wrażeń, przeżyć i wzruszeń. Uczą mowy ojczystej, wzbogacają   słownik dziecka, rozwijają zainteresowania, pomagają dzieciom w przyswajaniu pewnych treści programowych. Potrzeba kontaktu z książką nie powstaje u dziecka spontanicznie, stąd musi ją wzbudzić rodzic lub nauczyciel w procesie wychowania. Dlatego też jednym z zadań przedszkola jest m.in. rozbudzenie zainteresowań książką.

Cele z programu rocznego :

- rozwijanie zainteresowania książką oraz tworzenie warunków i dostarczanie okazji do kształtowania postaw czytelniczych u dzieci przedszkolnych,
- uwrażliwianie na piękno literatury,
- budowanie świata wartości poprzez obcowanie z bohaterami literackimi.

 

oraz

  1. II. „Wzmocnienie rozwoju społeczno- emocjonalnego dziecka”.

 

Wczesny rozwój społeczno-emocjonalny tworzy podstawy funkcjonowania człowieka w ciągu całego życia. Pierwsze lata życia dziecka stwarzają okazję do wyposażenia go w kompetencje umożliwiające efektywną i dającą satysfakcję adaptację w środowisku – zarówno w danym momencie życia, jak i w przyszłości.

To my – wychowawcy i rodzice, uczymy dziecko rozumieć, co się z nim dzieje, poprawnie nazywać emocje i zachowywać się w sposób społecznie akceptowany. Dziecko, które opanuje te umiejętności ma większe zaufanie do siebie, rośnie jego poczucie własnej wartości, potrafi także rozpoznawać i rozumieć zachowania innych osób i w związku z tym łatwiej nawiązuje różnorodne relacje społeczne, a także lepiej radzi sobie w sytuacjach trudnych.

 

Cele :

- budowanie wrażliwości emocjonalnej i świadomości moralnej,

- wdrażanie do życia społecznego,

- wdrażanie do zachowań akceptowanych społecznie, niwelowanie zachowań agresywnych,

- kształcenie umiejętności wyrażania własnych emocji w sposób akceptowany i zrozumiały dla innych.

 

 

 

 

 


 
Ulti Clocks content
Naszą witrynę przegląda teraz 60 gości 

Kalendarz


Dzisiaj jest: Wtorek
17 Października 2017
Imieniny obchodzą
Lucyna, Małgorzata, Marian, Sulisława,
Wiktor, Wiktoriusz

Do końca roku zostało 76 dni.
Zodiak: Waga


Łącznie wizyt na stronie102843

Przedszkole Miejskie nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi im. Smoka Felusia w Mielcu