• Kontrast
  • Tekst
  • Powiększenie
  • Skalowanie treści 100%
  • Aa Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

Przedszkole Miejskie nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi
im. Smoka Felusia w Mielcu

herb konina godlo polski Logo BIP

logo ETR Tekst łatwy do czytania1.Wejście do budynku przy ulicy Warneńczyka 4 znajduje się od strony ulicy. Przy budynku znajduje się ogrodzony parking z wydzielonymi miejscami dla osób niepełnosprawnych.

2. Przedszkole jest w pełni dostosowane do osób niepełnosprawnych, jest budynkiem dwukondygnacyjnym w części administracyjnej, do której dostać można się za pomocą windy zamieszczonej w budynku. Drzwi do budynku otwierają się wyłącznie ręcznie.
Po pokonaniu pierwszych drzwi należy użyć domofonu/ karty w celu otworzenia drzwi do holu, z którego możemy udać się w prawą stronę gdzie znajduje się wejście do szatni oraz z szatni wejście do przedszkola, drzwi otwierane ręcznie, lub w lewą stronę, gdzie znajdują się toalety, wejście do pomieszczeń technicznych (kuchnie i zmywalnie, gabinet intendenta,) oraz wejście umożliwiające dostanie się do schodów prowadzących na piętro oraz windy, którą osoby niepełnosprawne mogą wjechać na pierwszą kondygnację budynku, w celu dostania się do pomieszczeń administracyjnych (gabinet dyrektora, sale specjalistyczne) oraz auli przedszkola.  Dostosowany jest również do osób niewidomych oraz słabo widzących (oznaczenie w alfabecie Brailla nazw grup oraz oznaczenia powierzchni podłogowych) jak również do osób słabo słyszących z aparatami słuchowymi ( w budynku zamontowana została pętla indukcyjna).

W budynku nie ma zakazu wstępu z psem asystującym. Natomiast pies powinien posiadać aktualne badania i szczepienia oraz potwierdzenie statusu psa asystującego.

3. Budynek (budynek Szkoły Podstawowej nr 11) przy ulicy Warneńczyka 2, gdzie mieści się oddział zerowy przedszkola, jest budynkiem parterowym dostosowanym dla osób niepełnosprawnych ruchowo.

Wejście główne mieści się przy ul. Warneńczyka 2. Sala przedszkolna mieści się w pobliżu szatni szkolnych (pomieszczenie nr 23). Nie posiada barier architektonicznych, łazienki dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Nie jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami wzorkowymi, słuchowymi.

Istnieje możliwość skorzystania z tłumacza języka migowego.

facebook