• Kontrast
 • Tekst
 • Powiększenie
 • Skalowanie treści 100%
 • Aa Czcionka 100%
 • Wysokość linii 100%
 • Odstęp liter 100%

Przedszkole Miejskie nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi
im. Smoka Felusia w Mielcu

herb konina godlo polski Logo BIP

Składniki:

 • 6 jaj (żółtka oddzielić)
 • 2.5 szklanki cukru
 • 1.5 szklanki oleju
 • 3 szklanki mąki
 • 4.5 szklanki startej marchewki
 • po 1.5 łyżeczki proszku do pieczenia sody i cynamonu
 • 3 łyżki kakao
 • szczypta soli
 • bułka tarta i tłuszcz do wysmarowania formy

Przygotować formę, nagrzać piekarnik. Żółtka utrzeć z cukrem do białości, następnie dodać olej i cały czas ucierać na jednolitą masę. Dodać startą marchewkę i starannie wymieszać. Do mąki dodać proszek, sodę, cynamon oraz kakao i wymieszać. Dodać do masy marchewkowej. Na koniec ubić białka ze szczyptą soli na sztywno i dodać do masy. Wylać na formę i piec 45-50 min. w temp. 180 st.

facebook